ACCIDENT de metrou în Seul: Zeci de persoane au fost rănite uşor - FOTO

Zeci de persoane au fost rănite uşor, vineri, la Seul, în urma coliziunii a două garnituri de metrou, au anunţat serviciile de salvare, citate de AFP.

ACCIDENT de metrou în Seul: Zeci de persoane au fost rănite uşor (Imagine: Mediafax Foto/AFP)

"Pentru moment, avem un total de 78 de răniţi uşor", a declarat pentru AFP un purtător de cuvânt al serviciilor de urgenţă ale capitalei sud-coreene.

Un post de televiziune anunţa 170 de răniţi.

Sursa: mediafax.ro


populare
astăzi

1 Dezvăluirile unui fost agent CIA despre jocurile de culise din Orientul Mijlociu: „N-ar fi pentru prima dată când face asta”

2 „I-am livrat șefului Poliției genți pline cu bani. O parte erau pentru Orbán” / Dezvăluirile unui fost interlop din Budapesta

3 Teheranul confirmă armistițiul anunțat de Trump și anunță deblocarea traficului în Strâmtoarea Ormuz

4 O fotografie care a rămas în istorie...

5 VIDEO „Vezi asta? Ce se întâmplă în spatele mingii?” / Val de teorii ale conspirației în mediul online după lansarea Artemis II