Argentina: 30 de morți după ce un autobuz cu ofițeri ai poliției de frontieră s-a prăbușit într-o râpă

Un autobuz care transporta ofițeri ai poliției de frontieră s-a prăbușit jos într-o râpă în provincia Salta, din nordul Argentinei, provocând moartea a circa 30 de persoane, a declarat directorul serviciilor de urgență ale provinciei Ernesto Flores pentru postul de radio local La Red, relatează Reuters.

'Vorbim despre aproape 30 de morți", a spus el. 'Între 50 și 60 de ofițeri ai poliției de frontieră s-au aflat la bord. Unii încă mai sunt blocați în mașină', a mai spus el.

AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei

5 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...