Casa Albă critică primirea președintelui sirian Assad cu "covorul roșu" în Rusia

Casa Albă a criticat miercuri Rusia pentru primirea cu "covorul roșu" a președintelui sirian Bashar al-Assad, care a făcut o rară vizită la Moscova pentru a se întâlni cu președintele Vladimir Putin, informează Reuters. 

"Noi vedem primirea cu covorul roșu a lui Assad, care a folosit arme chimice împotriva propriului popor, în contradicție cu scopul declarat de ruși pentru o tranziție politică în Siria", a afirmat purtătorul de cuvânt al Casei Albe Eric Schultz în fața reporterilor la bordul avionului prezidențial Air Force One. AGERPRES


populare
astăzi

1 DOCUMENT Cine din servicii o fi dat drumul la chestia asta? Și ce o fi atât de grav?

2 Mirări și întrebări în Securistan / Câteva lucruri care nu se leagă / Cine trage sforile în criza politică?

3 AUDIO Aflăm în premieră că puteam plăti toți mai puțin la curent, dar nu s-a vrut / Bolojan, acuzații grave la adresa Hidroelectrica!

4 BREAKING Bombă în PSD! / Rafila s-a opus de la bun început oricărei renegocieri cu Pfizer. Proba este o adresă către premierul Ciucă

5 „Cine te-a pus, Marcele?” / Reproșuri pentru Ciolacu în PSD după demisia Victoriei Stoiciu