Cinci militari NATO au murit în Afganistan

Cinci millitari din cadrul Forţei NATO în Afganistan (ISAF) au murit, luni, în sudul ţării, a anunţat marţi coaliţia într-un comunicat, fără a preciza circumstanţele morţii sau naţionalităţile lor, relatează AFP.

Dacă se va dovedi că au fost ucişi în acelaşi incident, aceasta va fi cea mai mare pierdere pentru NATO de la moartea a cinci militari britanici în aprilie, în urma unui accident de elicopter Lynx în provincia Kandahar, bastion al rebelilor talibani din sudul ţării.


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei

5 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...