Cum ar putea arăta ucigaşul lui James Foley - VIDEO

Teroristul John, care l-a ucis pe jurnalistul american James Foley, ar putea fi un rapper sau un hacker care a furat informaţii personale ale fostului premier britanic Tony Blair.

Cum ar putea arăta ucigaşul jurnalistului american James Foley - FOTO

Abdel-Majed Abdel Bary (23 de ani), un fost rapper din Londra, ar putea fi teroristul mascat care l-a ucis brutal în faţa camerelor pe jurnalistul independent James Foley, scrie Daily Mail .

Abu Abdullah al-Britani, din Portsmouth, ar putea şi el să fie "John".

Un alt posibil John este Abu Hussain al-Britani (20 de ani), care a trăit în Birmingham şi a fost arestat în 2012 pentru că a furat informaţii personale ale fostului premier britanic Tony Blair. Numele său real este Junaid Hussain.

Potrivit The Sun, cei trei au voci similare cu cele ale ucigaşului lui James Foley şi folosesc un limbaj similar cu criminalul mascat din clip.

Sursa: mediafax.ro


populare
astăzi

1 Acesta este PSD, oameni buni! / În premieră, un membru al conducerii unei companii de stat își pierde accesul la documente secrete și trebuie dat afară

2 „Varză în capul lui! Păcăliciul experților, dat afară și de la Antena!” / Iancu Guda, taxat de Răzvan Pascu pentru postările despre Orientul Mijlociu

3 Ce se întâmplă? / Şefa serviciilor secrete americane îl contrazice pe Trump și spune că Iranul nu a încercat să reia programul nuclear după bombardament…

4 „Israelul asasinează pe oricine poate negocia cu Statele Unite. Agenda lor este diferită de cea a lui Trump”

5 CULISE Cum a „învins” Grindeanu la negocierile cu Bolojan