Directorul metroului din Moscova a fost demis, după accidentul soldat cu 22 de morţi

Primarul oraşului Moscova, Serghei Sobianin, l-a demis marţi pe directorul metroului din capitala Rusiei, după accidentul produs săptămâna trecută, soldat cu 22 de morţi.

"Directorul metroului, Ivan Besedin, a fost destituit", a declarat Sobianin.

Noul director va fi Dmitri Pegov, care deţinea până acum funcţia de şef de serviciu al trenurilor de mare viteză RZD.

 


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...

5 Citiți și voi ce a văzut un pilot american de F-15 în Iran...