Directorul metroului din Moscova a fost demis, după accidentul soldat cu 22 de morţi

Primarul oraşului Moscova, Serghei Sobianin, l-a demis marţi pe directorul metroului din capitala Rusiei, după accidentul produs săptămâna trecută, soldat cu 22 de morţi.

"Directorul metroului, Ivan Besedin, a fost destituit", a declarat Sobianin.

Noul director va fi Dmitri Pegov, care deţinea până acum funcţia de şef de serviciu al trenurilor de mare viteză RZD.

 


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...