Doi români, arestați pe aeroportul din Casablanca în posesia a peste 11 kg de hașiș

Doi români au fost arestați miercuri pe aeroportul internațional din Casablanca după ce asupra lor s-au găsit aproape 11 kg și jumătate de hașiș, a anunțat Direcția generală de siguranță națională (DGSN) din Maroc, într-un comunicat preluat de site-ul cotidianului Aujourd'hui Le Maroc. Cei doi români, de 32, respectiv 21 de ani, se aflau în tranzit pe aeroportul marocan, de unde urmau să se îmbarce spre Madrid.

La perchezițiile efectuate asupra lor s-au găsit 11,4 kg de hașiș, în pachete ascunse în lenjerie.

Românii au fost plasați în arest, în acest caz fiind deschisă o anchetă condusă de Parchetul general marocan, mai precizează comunicatul, conform site-ului Aujourdhui.ma . AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

3 Foarte interesante amănunte...

4 Foarte interesante amănunte...

5 Așa o fi?