Flota Rusiei din Marea Neagră a simulat căutarea de submarine 'inamice'

Nave ale Flotei Rusiei din Marea Neagră, cu baza în Sevastopol (peninsula Crimeea), ieșite miercuri în mare în cadrul unui exercițiu strategic au simulat căutarea de submarine aparținând unui inamic imaginar, a indicat joi serviciul de presă al Ministerului rus al Apărării, într-un comunicat citat de agențiile TASS și RIA Novosti.

'În colaborare cu aviația navală, nava de patrulare 'Pâtlivâi' și navele mici antisubmarine 'Suzdaleț' și 'Aleksandroveț' au simulat căutarea unor submarine ale unui inamic convențional în apele Mării Negre', se arată în comunicat. AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...

5 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei