FOCURI DE ARMĂ, în apropierea casei din Delaware a lui Joe Biden

Focuri de armă au fost trase în apropierea casei vicepreşedintelui Statelor Unite, în statul Delaware, dar Joe Biden nu se afla înăuntru, a declarat un foficial de la Secret Service, relatează BBC News online.

"Un vehicul a trecut pe lângă reşedinţa vicepreşedintelui, cu o viteză foarte mare, şi s-au tras focuri de armă multiple", a declarat Robert Hoback.

Focurile de armă au fost trase de pe un drum public, la ora locală 20.25 (3.25, ora României), în afara perimetrului de securitate delimitat, a precizat oficialul pentru CNN.

Incidentul face obiectul unei anchete.


populare
astăzi

1 Actorul Marius Manole a aflat o poveste veche despre premierul Bolojan de la o chelneriță din Oradea. „Asta spune multe despre el”

2 UPDATE Acesta este PSD, oameni buni...

3 Rețineți asta / A fost ultima guvernare la care a mai participat PSD!

4 Acesta este PSD, oameni buni! / Cine a „vândut” de fapt România? Lista prezentată de Oana Gheorghiu

5 VIDEO „Liderii PSD, niște marionete după care se ascund oameni foarte puternici”