Franța: Charlie Hebdo va avea, miercuri, un tiraj de 3 milioane de exemplare

Ediția de miercuri a săptămânalului satiric Charlie Hebdo va fi imprimată în trei milioane de exemplare, în loc de un milion cum fusese prevăzut inițial, a anunțat MLP (Messageries lyonnaises de presse), distribuitorul revistei, care primește avalanșe de comenzi din Franța și din străinătate, potrivit AFP.

Pentru primul milion de exemplare, toate încasările vor merge la Charlie Habdo, rețeaua de distribuție acceptând să lucreze gratuit. Săptămânalul satiric, a cărui redacție a fost masacrată miercuri în atacul comis de doi jihadiști francezi, soldat cu 12 morți, avea până în prezent un tiraj de 60.000 de exemplare.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Un articol surprinzător de corect despre situația din Iran...

2 „Au fost pregătite și alte cărți care vor intra în joc la momentul potrivit”

3 Cazuri de corupție ca ăsta se întâmplă zilnic în instituțiile publice din România

4 VIDEO Păi nu anihilaseră Iranul, care tocmai a lansat rachete cu o rază dublă față de ce se știa până acum că are în dotare?

5 Un deputat rus se plânge că trupele ruse vor ajunge „la capătul puterilor” după ce roboți umanoizi de tip „Terminator” au ajuns pe front