Opt carabinieri, răniţi uşor, după ce s-au bătut cu cinci români, într-un autobuz din Roma

Cinci cetăţeni români în stare de ebrietate au încercat să agreseze călători ai unui autobuz, la Roma, după care s-au luat la bătaie cu carabinierii chemaţi la incident, opt agenţi fiind răniţi uşor în altercaţie, scrie site-ul RomaToday.it.

Cinci români cu vârste cuprinse între 15 şi 23 de ani aflaţi în stare de ebrietate au încercat să agreseze călători ai unui autobuz al liniei 92, în centrul Romei.

Incidentul a avut loc în timp ce autobuzul era în zona Salari. Şoferul autobuzului a chemat carabinierii. Românii au refuzat să se legitimeze şi s-au luat la bătaie cu agenţii forţelor de ordine.

Cei cinci români au fost imobilizaţi şi reţinuţi de carabinieri.

Opt agenţi au fost răniţi uşor în altercaţie.

 


populare
astăzi

1 Mafia Nordis contraatacă / Laura Vicol îi face plângere penală lui Siegfried Mureșan: „Acest aservit străinilor mă amenință”

2 „Acum două luni fugea de funcția de premier, acum și-o dorește. A dus PSD la 13%”

3 O influenceriță, refuzată la îmbarcare de Lufthansa din cauza ținutei: „Ești dezbrăcată”

4 Cum afli exact când te poți pensiona. Calculatorul CNPP care arată vârsta de pensionare actualizată

5 Ingredientul care ajută digestia, scade colesterolul și reglează glicemia natural rapid. Opt beneficii cheie