Opt carabinieri, răniţi uşor, după ce s-au bătut cu cinci români, într-un autobuz din Roma

Cinci cetăţeni români în stare de ebrietate au încercat să agreseze călători ai unui autobuz, la Roma, după care s-au luat la bătaie cu carabinierii chemaţi la incident, opt agenţi fiind răniţi uşor în altercaţie, scrie site-ul RomaToday.it.

Cinci români cu vârste cuprinse între 15 şi 23 de ani aflaţi în stare de ebrietate au încercat să agreseze călători ai unui autobuz al liniei 92, în centrul Romei.

Incidentul a avut loc în timp ce autobuzul era în zona Salari. Şoferul autobuzului a chemat carabinierii. Românii au refuzat să se legitimeze şi s-au luat la bătaie cu agenţii forţelor de ordine.

Cei cinci români au fost imobilizaţi şi reţinuţi de carabinieri.

Opt agenţi au fost răniţi uşor în altercaţie.

 


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei

5 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...