Opt carabinieri, răniţi uşor, după ce s-au bătut cu cinci români, într-un autobuz din Roma

Cinci cetăţeni români în stare de ebrietate au încercat să agreseze călători ai unui autobuz, la Roma, după care s-au luat la bătaie cu carabinierii chemaţi la incident, opt agenţi fiind răniţi uşor în altercaţie, scrie site-ul RomaToday.it.

Cinci români cu vârste cuprinse între 15 şi 23 de ani aflaţi în stare de ebrietate au încercat să agreseze călători ai unui autobuz al liniei 92, în centrul Romei.

Incidentul a avut loc în timp ce autobuzul era în zona Salari. Şoferul autobuzului a chemat carabinierii. Românii au refuzat să se legitimeze şi s-au luat la bătaie cu agenţii forţelor de ordine.

Cei cinci români au fost imobilizaţi şi reţinuţi de carabinieri.

Opt agenţi au fost răniţi uşor în altercaţie.

 


populare
astăzi

1 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

2 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

3 O nouă postare ciudată a președintelui SUA...

4 Rareș Bogdan: „De ce PNL nu trebuie să devină sluga USR” / 1000 de membri PNL, în frunte cu Emil Boc, absentează de la congresul de userizare a PNL...

5 Asta e România onestului Nicușor Dan?