Opt dispăruți după răsturnarea unui cargobot în largul Scoției

Opt membri ai echipajului erau dați dispăruți sâmbătă după răsturnarea cargobotului lor în apele furtunoase în largul coastei de nord a Scoției, informează agenția DPA.

Coca răsturnată a vasului Cemfjord, înregistrat în Cipru și încărcat cu ciment, a fost reperată la 24 km nord-est de Wick.

Patru bărci de salvare și două elicoptere participă la operațiunea de căutare a echipajului împreună cu paza de coastă din Shetland care coordonează eforturile de salvare, a raportat BBC.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Dezvăluirile unui fost agent CIA despre jocurile de culise din Orientul Mijlociu: „N-ar fi pentru prima dată când face asta”

2 Așa o fi?

3 „I-am livrat șefului Poliției genți pline cu bani. O parte erau pentru Orbán” / Dezvăluirile unui fost interlop din Budapesta

4 Foarte interesante amănunte...

5 Lumea rămâne fără petrol? / Ce spune Goldman Sachs