Patru morți și șase răniți după o explozie într-o fabrică de artificii din sudul Italiei

Patru persoane au murit și șase au fost rănite, dintre care una grav, într-o explozie dintr-o fabrică de artificii din sudul Italiei, au informat mass-media italiene vineri, potrivit DPA. Incidentul a avut loc sediul companiei de artificii a grupului italian Bruscella de la Modugno, localitate situată la periferia orașului Bari.

Potrivit agenției italiene de știri Ansa, autoritățile cred că prima deflagrație s-a produs într-o camionetă, aceasta provocând și alte explozii în fabrica de artificii.

În mai, o altă explozie dintr-o fabrică de artificii cu sediul în apropiere de Napoli s-a soldat cu moartea a trei persoane și rănirea altor trei, notează DPA. AGERPRES


populare
astăzi

1 Așa o fi?

2 Fotografia unei femei cu fața ascunsă sub vălul islamic, într-un autobuz, virală pe internet. Controversele stârnite de imagine

3 Foarte interesante amănunte...

4 Verificări ale Poliției în cazul lui Dragoș Ovidiu Argeșanu, cel mai influent „maestru spiritual” din România

5 Vladimir Putin pierde controlul asupra Rusiei, susține un fost înalt funcționar rus