Premierul suedez, spitalizat de urgență (media)

Prim-ministrul Suediei, Stefan Lofven, a fost spitalizat de urgență după ce avionul său a aterizat la Stockholm joi dimineață, au indicat mass-media suedeze, citând-o pe purtătoarea sa de cuvânt, care nu a putut să precizeze natura afecțiunii acestuia.

În avionul care l-a adus de la Addis Abeba (capitala Etiopiei), 'el a simțit o greață puternică', a declarat cotidianului Aftonbladet purtătoarea sa de cuvânt Anne Ekberg.

Premierul a fost transportat la spital cu o ambulanță, relatează mai multe ziare suedeze.

Social-democratul Stefan Lofven, în vârstă de 57 de ani, exercită funcția de șef al guvernului din octombrie. AGERPRES


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas

4 VIDEO Cutremure violente în Venezuela, primele estimări vorbeau de peste 100.000 de morți

5 Alegeri anticipate în România: Fostul judecător CCR Petre Lăzăroiu explică mecanismul dizolvării Parlamentului