Reţea infracţională formată din imigranţi români, destructurată în Italia

Reţea infracţională formată din imigranţi români, destructurată în Italia

Autorităţile italiene au destructurat o reţea de români specializată în furturi din şantiere de construcţii şi din sediile unor firme, arestând 11 suspecţi, informează site-ul publicaţiei Il Mattino.

Reţea infracţională formată din imigranţi români, destructurată în Italia (Imagine: Mediafax Foto/AFP)

Investigaţia este coordonată de procurorul Franceso Tonon, din oraşul Padova.

Autorităţile italiene au reuşit arestarea a 11 români suspectaţi de apartenenţă la o reţea specializată în furturi de pe şantiere, din cimitire şi din sediile unor firme.

Potrivit anchetatorilor, în ultimele şase luni, valoarea daunelor provocate de reţeaua condusă de o româncă a fost de circa două milioane de euro.

Grupul infracţional era condus de românca Roxana Sorela T., în vârstă de 31 de ani. Membrii reţelei locuiau într-o tabără de români situată la periferia oraşului Milano.

Sursa: mediafax.ro


populare
astăzi

1 ALERTĂ Noul președinte ANAF va fi Adrian Nicuşor Nica

2 VIDEO Șoferul unui SUV Mercedes lovit de un Logan a murit după ce a fost aruncat prin trapă și prins sub mașina răsturnată

3 Un judecător CSM cu venituri de aproape 10.000 euro lunar e revoltat! / Fraților, în ce țară am ajuns să trăim?

4 Actrița Manuela Hărăbor anunță că a fost scoasă de Pro TV dintr-un serial din motive politice

5 VIDEO Priviți, șeful Eximbank filmat în cluburi din Saint-Tropez, în timpul scandalului despre sediul de stat închiriat de la un privat cu preț dublu