Statele Unite trimit 600 de militari în Polonia şi ţările baltice

O companie de 150 de militari, din cadrul Brigăzii aeropurtate 173 a armatei americane, staţionată în Italia, va ajunge miercuri în Polonia. Alţi 450 de militari americani sunt aşteptaţi zilele următoare în Estonia, Letonia şi Lituania, pentru exerciţii care vor avea loc în următoarele luni, a comunicat contraamiralul John Kirby, purtător de cuvânt al Pentagonului.

Exerciţiile militare sunt programate să să dureze aproximativ o lună, potrivit lui John Kirby, citat de agenţia AP.

Sursa: adevarul.ro


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

3 Foarte interesante amănunte...

4 Foarte interesante amănunte...

5 Așa o fi?