SUA: Un bărbat din Tennessee a fost arestat în apropierea Capitoliului

SUA: Un bărbat din Tennessee a fost arestat în apropierea Capitoliului

Poliția Capitoliului Statelor Unite a anunțat miercuri că a arestat un bărbat din statul Tennessee care conducea în apropierea acestui complex din Washington având trei arme de foc și muniție în vehiculul său, informează Reuters. Bărbatul, identificat ca Steve Oney, a abordat marți un ofițer, întrebându-l în ce direcție să o ia pe Independence Avenue, între Capitoliu și Rayburn House Office Building, potrivit mandatului de arestare.

Ambele camere ale Congresului erau atunci în sesiune.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Ce nu s-a spus despre fetiţa salvată din lacul îngheţat. „Adevăratul erou este altcineva"

2 Țara lui Plaha / El este noul președinte al Tribunalului București / E în Tribunal de 3 săptămâni și n-ar fi intrat la nicio ședință de judecată (surse) /

3 VIIDEO „Ieșiți public, doamnă von der Leyen, și spuneți adevărul! Să știe și cetățenii!” / Rares Bogdan, discurs dur în Parlamentul European!

4 BREAKING România, pe ciudata listă neagră a lui Putin cu „dușmanii Rusiei”

5 Soția de fotbalist care a furat toate privirile la nunta lui Radu Drăgușin. Petrecere cu ștaif la Athenee Palace