SUA: Un tren a deraiat în Vermont, 7 răniți spitalizați

Un tren de pasageri a deraiat luni dimineață în nord-estul Statelor Unite la Northfield (Vermont), în jurul orei 10.30 (14.30), un incident ce a făcut mai mulți răniți dintre care șapte au fost spitalizați, a declarat luni guvernatorul Peter Shumlin, informează AFP. Trenul a plecat la 8.58 din Saint Albans (Vermont), un oraș foarte aproape de frontiera cu Canada, cu destinația Washington (DC), când a lovit o stâncă ce a căzut pe calea ferată, a indicat Peter Shumlin (democrat) într-o conferință de presă.

Cinci vagoane ale trenului au ieșit de șine. Unul dintre cei șapte răniți a fost transportat cu elicopterul, dar viața lui nu este în pericol, a precizat guvernatorul statului Vermont.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Foarte interesant ce spune omul ăsta despre Nicușor Dan...

2 Citiți și voi ce a văzut un pilot american de F-15 în Iran...

3 BREAKING Becali dezvăluie că Simion i-a promis președintelui Nicușor Dan că-l votează pe Veștea

4 BREAKING În ședința PNL s-a decis doar schimbarea președinților a 12 filiale de partid, toți din tabăra puciștilor

5 VIDEO Incident protocolar la Cotroceni: Delegația AUR, îndepărtată de la masa discuțiilor înainte de sosirea lui Nicușor Dan