Tunisia: Focuri de armă pe o plajă în fața unui hotel din Sousse, cel puțin 27 de morți/VIDEO

Tunisia: Focuri de armă pe o plajă în fața unui hotel din Sousse, cel puțin 27 de morți/VIDEO

Focuri de arma au izbucnit vineri pe o plaja in fata unui hotel din zona turistica Sousse, in centrul Tunisiei, a anuntat televiziunea de stat, care vorbeste despre mai multi morti, potrivit AFP.

Ora 15:30 Cel putin 27 de persoane au fost ucise, inclusiv turisti straini

Ora 15:15 19 morti in atacul de la Sousse, un atacator a fost doborat (ministerul de Interne)

"Focuri de arma pe o plaja in fata hotelului Kantaoui, mai multi morti", a titrat televiziunea, pe burtiera.

Anterior, Ministerul de Interne a anuntase ca 7 persoane au murit.

Atacul "s-a produs in doua hoteluri. Sunt sapte morti sau mai multi. Operatiunea continua in acest moment", a spus, la postul de radio Mozaic, purtatorul de cuvant al ministerului, Mohamed Ali Aroui.


populare
astăzi

1 Fostul comandant-șef al Forțelor Armate ale Ucrainei conturează cel mai probabil scenariu privind încheierea războiului

2 De citit ce scrie Stiglitz despre ce se întâmplă acum în SUA...

3 Din ce a făcut Mihai Rotaru, patronul Universității Craiova, o avere de 300 de milioane de euro

4 O mare porcărie! / Lista pensionarilor speciali ai MAI care au pus stăpânire pe polițiile locale și încasează două venituri de la buget

5 „Lui îi plăcea cu iahtul. Du-te, ia-ţi iahtul, şi pleacă!”