Turcia: Două persoane înarmate au intrat într-un sediu al partidului de guvernământ din Istanbul

Două persoane înarmate au intrat miercuri într-un sediu al formațiunii de guvernământ, AKP, dintr-o suburbie a Istanbulului, a relatat agenția de presă Dogan, la o zi după ce militanți de stânga au luat ostatic un procuror într-o instanță din oraș, potrivit Reuters. Poliția a blocat drumul din fața clădirii din cartierul Kartal, situat în partea asiatică a orașului. Mai multe mașini de poliție au ajuns la fața locului.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Hopa, ce avem noi aici?

2 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

3 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

4 O informație interesantă

5 Asta e România onestului Nicușor Dan?