Ucraina: A început summitul "ultimei șanse" de la Minsk

La Minsk a început miercuri seara summitul "ultimei șanse", la care participă liderii Franței, Germaniei, Rusiei și Ucrainei, care vor negocia un plan de pace menit să pună capăt conflictului din estul Ucrainei, a indicat o sursă din delegația franceză, citată de AFP.

Conform sursei menționate, mai întâi va avea loc o reuniune 'restrânsă' între Francois Hollande, Angela Merkel, Vladimir Putin și Petro Poroșenko, după care vor continua negocierile în prezența consilierilor acestora.

Potrivit agenției TASS, cei patru lideri nu au făcut declarații înainte de începerea reuniunii.


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...