Un avion de linie a ieşit de pe pista aeroportului LaGuardia din New York, câteva persoane sunt uşor rănite

Un avion de linie a ieşit de pe pista aeroportului LaGuardia din New York, câteva persoane sunt uşor rănite

Un avion de linie a iesit joi de pe pista aeroportului LaGuardia din New York, lovind o bariera, anunta AFP. Presa locala vorbeste despre cateva persoane ranite usor, in conditiile in care la New York ninge iar vizibilitatea este foarte limitata.

Zborul Delta 1086, cu 125 de pasageri la bord, efectua o cursa Atlanta New York-LaGuardia si a parasit pista in timpul aterizarii, a precizat Delta, intrpun comunicat.

Pasagerii au parasit avionul cu ajutorul toboganelor de urgenta si au fost transportati cu un autobuz la terminalul aeroportului, a precizat Delta, care nu mentioneaza nicio persoana ranita.

Inaintea accidentului, vremea proasta din New York a determinat joi dimineata aeroportul LaGuardia sa anuleze 40% dintre sosiri, potrivit site-ului specializat Flightaware.com.


populare
astăzi

1 De citit... / „Bomba” de 7 trilioane care amenință să arunce în aer piețele internaționale

2 Un scenariu care dă fiori... Atac pe scară largă al Rusiei, peste doar 2 ani, analizat până la ultimul detaliu de un general german

3 Procuror CSM / „Paradisul infractorilor. Legile sunt sub orice critică și favorizează infractorii. Cum poate un criminal să primească dreptul să iasă d…

4 Șeful ANP recunoaște că a aprobat personal permisia de trei zile turcului evadat de la Rahova deși cineva dăduse aviz negativ

5 „Așa arată sărăcia în Germania”: cerșetor cu geacă Moncler și pantofi Adidas, filmat în Gara din Köln. Imaginile au stârnit controverse