Un avion MiG-29 s-a prăbuşit în regiunea Moscovei

Un avion MiG-29 s-a prăbuşit în regiunea Moscovei

Un avion de luptă MiG-29 s-a prăbuşit în regiunea Moscovei, dar ambii piloţi au reuşit să se catapulteze, a anunţat departamentul regional din cadrul Ministerului rus de Interne, relatează agenţia Interfax, în pagina electronică.

"Un avion MiG s-a prăbuşit în regiunea Moscovei, iar piloţii s-au catapultat. Unul dintre aceştia nu a fost rănit, dar celălalt a fost spitalizat", a anunţat departamentul din Ministerul rus de Interne.

"Nu au fost înregistrate victime la sol. Avionul s-a prăbuşit pe un câmp", au adăugat oficialii ruşi.

 


populare
astăzi

1 Voi ați citit ce scrie Ana Birchall despre ce urmează să se întâmple după decizia judecătoarei Savonea în cazul Voiculescu?

2 Citiți asta / Aceste porcării transpartinice au îngropat România....

3 „O acțiune deliberată. Ne pregătim pentru cele mai rele scenarii”

4 Marele frate chinez. Cum trece lumea sub controlul Chinei

5 Traian Băsescu, avertisment sumbru pentru români: „Pe 28 Septembrie, seara, Putin şi ai lui pot fi la graniţa României”