Un grup de protestatari a blocat intrarea în garajul subteran al Parlamentului ungar

Aproximativ 20 de persoane au blocat luni dimineaţa intrarea în garajul subteran al Parlamentului folosit de către deputaţi, după care au fost dispersaţi de poliţie.

Poliţia le-a cerut în trei rânduri să părăsească locul, după care i-a îndepărtat cu forţa din faţa garajului, imediat după ora locală 9.00 (10.00, ora României).

Însă participanţii la protest au rămas în vecinătate.

Ei purtau bannere pe care se puteau citi sloganuri ca "Nu excluderii" şi "Nu austerităţii!" şi au strigat "Constituţie, democraţie, stat al bunăstării!".

 


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

3 Foarte interesante amănunte...

4 Foarte interesante amănunte...

5 Așa o fi?