VAS SCUFUNDAT în Indonezia: 15 turişti, DAŢI DISPĂRUŢI

VAS SCUFUNDAT în Indonezia: 15 turişti, DAŢI DISPĂRUŢI

Zece persoane aflate pe vas au fost salvate chiar dupa ce ambarcatiunea s-a scufundat in insulele Komodo, anunta Reuters, citat de Ziare.com .

Oficialul indonezian a spus ca nu se stie nimic de celelalte 15 persoane care se aflau pe vas in momentul scufundarii. Pe vas se aflau 20 de turisti straini si cinci membri ai echipajului.

Vasul a parasit insula Lombok joi seara si s-a prabusit sambata, iar comunicarea cu vasul a fost deficitara, ceea ce a cauzat o intarziere in intervebtia echipei de salvare. Pescarii din zona au salvat cinci persoane inaintea sosiriii acestei echipe.

Sursa: realitatea.net


populare
astăzi

1 A apărut numele hackerului care a spart baza de date ANCPI / Ar fi vorba despre un tânăr din Algeria

2 Mihai Vasilescu, exasperat de șoferii români: „Nu merităm autostrăzi”

3 Turiști furioși, opriți să linșeze un român acuzat de furt pe Podul Rialto

4 Stenograme din ședința PNL. Ce le-a spus Bolojan înainte de votul pentru „decapitarea” mai multor filiale

5 Bulgaria / Stațiuni accesibile și destinații de lux pe litoralul Mării Negre