VAS SCUFUNDAT în Indonezia: 15 turişti, DAŢI DISPĂRUŢI

VAS SCUFUNDAT în Indonezia: 15 turişti, DAŢI DISPĂRUŢI

Zece persoane aflate pe vas au fost salvate chiar dupa ce ambarcatiunea s-a scufundat in insulele Komodo, anunta Reuters, citat de Ziare.com .

Oficialul indonezian a spus ca nu se stie nimic de celelalte 15 persoane care se aflau pe vas in momentul scufundarii. Pe vas se aflau 20 de turisti straini si cinci membri ai echipajului.

Vasul a parasit insula Lombok joi seara si s-a prabusit sambata, iar comunicarea cu vasul a fost deficitara, ceea ce a cauzat o intarziere in intervebtia echipei de salvare. Pescarii din zona au salvat cinci persoane inaintea sosiriii acestei echipe.

Sursa: realitatea.net


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...