Amendă record pentru un fumător care a aruncat mucuri de țigări pe fereastră - 12.800 de euro

Amendă record pentru un fumător care a aruncat mucuri de țigări pe fereastră - 12.800 de euro

Un fumător din Singapore a fost condamnat la plata unei amenzi record de 19.800 de dolari singaporezi (12.800 de euro) pentru că a aruncat mucuri de țigări pe fereastra apartamentului în care locuiește, anunță Agenția Națională pentru Mediu, preluată joi de lefigaro.fr.

Bărbatul de 38 de ani a fost acuzat că a aruncat pe geam 34 de mucuri de țigări în patru zile, lucru dovedit cu ajutorul imaginilor de pe camerele de luat vederi, trebuie și să facă curat într-un spațiu public timp de cinci ore, precizează Agenția.

Statul Singapore are o legislație extrem de severă în domeniul curățeniei spațiilor publice și interzice aruncarea resturilor și ambalajelor pe stradă, iar importul de gumă de mestecat este interzis.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Cum cade Groenlanda

2 Uite o informație mai mult decât interesantă...

3 Șoc la Phenian / Filmul comandat de Kim Jong Un care sparge toate tabu-urile, cu nuditate, adulter și violență extremă

4 O cunoscută psiholoagă din București, acuzată că i-a furat iubitului ceasul de 175.000 de euro. Tânăra a fost reținută

5 Îl vedeți pe acest primar „evlavios”? / Tocmai i-a fost impusă o restricție față de o minoră de 13 ani căreia îi trimitea scârboșenii sexuale