ANALIZĂ Mediafax Monitorizare: Ponta şi Iohannis, la diferenţă de 9000 de menţiuni în media după primul tur

ANALIZĂ Mediafax Monitorizare: Ponta şi Iohannis, la diferenţă de 9000 de menţiuni în media după primul tur

Săptămâna care a urmat primului tur al prezidenţialelor a marcat o creştere considerabilă a numărului de apariţii media ale primilor clasaţi, Victor Ponta şi Klaus Iohannis, diferenţa dintre ei fiind de 9000 de apariţii, în condiţiile în care primul a fost mediatizat şi din postura de premier.

Victor Ponta, Klaus Iohannis (Imagine: montaj Mediafax Foto)

Aceasta este concluzia analizei realizate de Mediafax Monitorizare în perioada 3-9 noiembrie.

Conform sursei citate, Victor Ponta a avut un total de 29.052 de menţiuni - 419 în titluri din presa centrală, 466 la radio, 1.370 la TV şi 26.797 pe site-uri.

Contracandidatul său, Klaus Iohannis , a avut 20.821 de apariţii în media - 234 în titluri din presa centrală, 407 la radio, 1.159 la TV şi 19.021 pe site-uri.

Analiza a vizat 149 de titluri din presa centrală, jurnalele de ştiri a 13 posturi TV şi a 8 posturi de radio şi 1.303 site-uri.

Sursa: mediafax.ro


populare
astăzi

1 Așa o fi?

2 Cine este proprietarul cabinetului stomatologic unde a murit fetița de 2 ani. „Clinica noastră a realizat cu succes mai mult de 1.700 de proceduri sim…

3 Incidentul care a ținut toți ochii pe Gabi Tamaș. Orbit de gelozie, câștigătorul Asia Express 2025 și-ar fi bătut soția, după o seară de club

4 BREAKING Instanţa a dispus confiscarea a 19 hoteluri şi băi termale / Condamnări grele în dosarul DIICOT privind devalizarea staţiunii Băile Herculane

5 VIDEO Uite o chestie care ar trebui să dea de gândit...