Angelina Jolie anunță că s-a supus unei operații preventive de extirpare a ovarelor

Actrița Angelina Jolie a anunțat marți că s-a supus unei operații preventive de extirpare a ovarelor și a trompelor Fallope de teamă să nu dezvolte cancer, relatează AFP.

Angelina Jolie a făcut acest anunț într-o scrisoare publicată de ziarul New York Times.

Anunțul intervine la doi ani după ce actrița a fost supusă unei duble mastectomii, pentru a preveni riscul potențial de apariție a unui cancer la sân, ca urmare a prezenței unei gene defectuoase de care era purtătoare.

Actrița a precizat că era pregătită de mult timp pentru această intervenție.

AGERPRES


populare
astăzi

1 „Statul român este un stat ticălos, care a alungat milioane de români din țară. Este cel mai corupt și ineficient stat din Europa”

2 Așa o fi?

3 Așa o fi? / Asta e țara în care am ajuns să trăim?

4 Un italian a refuzat să întrețină relații sexuale cu soția, iar femeia l-a reclamat la 112. Cum a motivat respingerea

5 „Suntem conduşi de Olguţa şi Claudiu Manda, asta este realitatea. Cea mai ascultată voce din partid nu este Sorin Grindeanu”