Câinii au propria lor bere în statul american Indiana

Fabrica de bere Flat12 Bierwerks din statul american Indiana a lansat la începutul acestei luni o bere fără alcool destinată...câinilor, anunță unitatea, care produce și beri mai clasice. Berea, botezată 'Dog Brew', a fost concepută pentru ca proprietarii de câini să aibă un moment de complicitate cu credincioșii lor tovarăși și seamănă cu un pils clasic, relatează miercuri 7sur7.be.

Potrivit cotidianului local The IndyStar, băutura este pe bază de morcovi, cartofi, drojdie de bere și extrase de carne, producătorul arătând că a introdus și vitamine necesare câinilor. AGERPRES


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas