Cel mai urât bărbat din Zimbabwe: Câştigătorul, contestat pe motiv că "ar fi prea frumos" - FOTO

Cel mai urât bărbat din Zimbabwe: Câştigătorul, contestat pe motiv că "ar fi prea frumos" - FOTO

Concursul anual Mr. Ugly din Zimbabwe a fost marcat de scandal şi proteste, contestatarii câştigătorului declarându-se nemulţumiţi de faptul că acesta ar fi prea frumos, relatează AP.

Mison Sere (Imagine: Facebook)

Mison Sere, în vârstă de 42 de ani, a fost încoronat, sâmbătă seară, în Harare, Mr. Ugly 2015. Juriul a "apreciat" numeroşii dinţi lipsă şi expresiile sale faciale groteşti.

El l-a detronat astfel pe William Masvinu, cel care a deţinut titlul în fiecare an începând cu prima ediţie din 2012. Susţinătorii acestuia au protestat, spunând că urâţenia lui Sere nu ar fi "naturală". Nu au existat răniţi, deşi mulţimea s-a agitat şi s-a împins, taberele rivale strigându-şi insulte reciproc.

"Eu sunt urât de la natură, el nu. Este urât doar când deschide gura", a declarat învinsul, gesticulând către rival.

"Trebuie să rămânem fără dinţi ca să câştigăm? Asta ar însemna să trişăm", a strigat un alt concurent.

Sere, care a câştigat un premiu de 500 de dolari, a declarat că rivalul său nu ştie să piardă. "Ar trebui să accepte că sunt mai urât. Sper să obţin un cotract cu o televiziune", a anunţat el.

Competiţia din anul acesta a atras un număr record de 36 de participanţi, în vreme ce în 2012 se prezentaseră doar 5 persoane. Ediţia din 2014 nu a avut loc din cauza lipsei sponsorilor.

Sursa: mediafax.ro


populare
astăzi

1 Uite o știre care spune multe despre țara în care am ajuns să trăim și despre „năpârcile gen plaha” care au condus-o...

2 Cine este familia de sibieni care deține peste 100 de proprietăți în SUA

3 BREAKING Val de concedieri la început de an! / Mai multe fabrici din România își închid porțile și lasă mii de angajați fără locuri de muncă

4 Criză fără precedent în NATO: aliații restricționează accesul SUA la informații sensibile pe fondul amenințărilor lui Trump privind Groenlanda

5 „Discriminatoriu”. România n-a fost inclusă pe lista statelor acceptate pentru dublă cetăţenie de noua lege întrată în vigoare în Ucraina