Doi PREOŢI care dansează la un eveniment al Bisericii, surprinşi pe cameră

Un videoclip în care doi preoţi americani dansează step la un eveniment de strângere de fonduri pentru o şcoală din Roma devine viral pe internet, preoţii stârnind admiraţia internauţilor prin talentul şi energia lor.

Un preot în vârstă de 29 de ani din Hyde Park, New York, şi unul de 28 de ani din Milwaukee, i-au impresionat pe toţi cei prezenţi când au început să danseze step la un eveniment de strângere de fonduri pentru un seminar catolic din Roma, în apropiere de Vatican, scrie The Independent .

Deşi înregistrarea a apărut pe YouTube în aprilie, videoclipul devine viral abia acum, în aceeaşi săptămână în care sora Cristina Scuccia, câştigătoarea competiţiei "Vocea Italiei", a lansat un videoclip pentru propria versiune a melodiei "Like a Virgin".

 


populare
astăzi

1 Primul general român care spune pe bune ce se întâmplă

2 SURSE Lista miniștrilor din Cabinetul Tomac. Cine sunt favoriții pentru portofoliile-cheie în Guvernul propus de Nicușor Dan

3 Țara în care am ajuns să trăim...

4 SURSE S-a aflat formula viitorului Executiv. Cum ar putea arăta Guvernul condus de Eugen Tomac

5 Amănunte care dau fiori despre explozia dronei din Portul Constanța...