Kristina Ciasovschih din Chișinău a câștigat Miss România 2015

Kristina Ciasovschih din Chișinău a câștigat Miss România 2015

Kristina Ciasovschih din Chișinău, Republica Moldova, a câștigat, vineri seara, titlul de Miss România 2015, concurs organizat în cadrul festivalului Bucharest Fashion Week, organizat la Ambasad'Or Events din Otopeni. În vârstă de 23 de ani, Kristina Ciasovschih este model și a câștigat în trecut Miss New Model Today Moldova și Miss Celebration Moldova.

Locurile doi și trei în concursul Miss România au revenit Denisei Mladin (Brașov), respectiv Iulianei Doroftei (Mangalia).

Au mai fost premiate Andreea Stan (București) — Miss Fotogenie, Alina Rugină (București) — Miss Ambasad'Or și Anastasia Petrache (Chișinău).

AGERPRES


populare
astăzi

1 Corina Caragea, luată prin surprindere în vacanța din Doha: „Te măriți cu mine? Du-te dracu!”

2 Monica Pop și prietenele sale, date afară dintr-un restaurant din Capitală. „S-a purtat execrabil”

3 Postarea lui Tusk care a aprins X-ul: mesaj direct către Washington, devenit viral în mai puțin de o zi

4 CTP critică atitudinea lui Drulă după alegerile din Capitală: schimbare de ton care „dezgustă”

5 „Nemuritorii” / șefii încremeniți în funcții publice din instituții-cheie