Madonna, în turneu în Statele Unite și Europa în 2015

Madonna va efectua la vară un turneu în America de Nord și în Europa începând din luna noiembrie. Turneul, numit 'Rebel Heart', ca și ultimul său album, va trece prin 35 de orașe, primul concert având loc în 29 august la Miami (Florida) și continuând în alte orașe din Statele Unite și Canada până la sfârșitul lunii octombrie.

Cântăreața va trece apoi oceanul pentru spectacole în Belgia (Anvers), în 28 noiembrie, și în Franța (arena Bercy din Paris), în 9 decembrie. În curând vor fi anunțate și datele concertelor în Asia și Australia, adaugă Live Nation.

Ultimul său album, al 13-lea, va fi lansat la 6 martie. În luna decembrie a anului trecut, în urma scurgerii pe internet a mai multor piese, vedeta de 56 de ani a lansat șase noi cântece înaintea apariției albumului.


populare
astăzi

1 Așa o fi?

2 VIDEO Așa o fi?

3 Majoritatea PSD-AUR a votat un proiect de lege al afaceristului Mohammad Murad, parte din negocierea PSD-AUR pentru moțiunea de cenzură

4 Mai mulți parlamentari neafiliați aleși pe listele AUR, SOS, POT și PSD s-au alăturat grupului PNL. Bolojan: „Avem o situație interesantă”

5 Dezvăluiri din Armenia despre „agentul rusesc” Sebastian Ghiță