Mircea Badea își atacă colegii

Fără să nominalizeze, Mircea Badea se referă la „vedete” trustului, cu trimitere în zona de divertisment:

"Am tot asteptat de la marile vedete ale trustului Intact, si de data asta nu ma refer la Antena 3, la o reactie, fie ea si minima, fie doar pe net, in legatura cu abuzul la care a fost supus Dan Voiculescu. Nimic. Nimic, nimic. Cred ca am asteptat destul: nici nu va mai veni.
Ele, vedetele, foarte active altfel, mai cu seama in mediul virtual, isi manifestau sensibilitatea reactionara in legatura cu tot felul de nimicuri zilnice care pentru ele pareau a avea, in mod ostentatiiv chiar, o importanta deosebita. Pe sistemul: “om face noi divertisment modern, cu hahaiala inepta si zgomotoasa, dar ramanem niste costiinte publice vigilente si active”.

Articolul integral pe reportervirtual.ro.

Sursa: realitatea.net


populare
astăzi

1 De citit... / Culisele vizitei lui Nicușor Dan în SUA și cine a făcut lobby puternic pentru România

2 Foarte interesante amănunte...

3 Povestea de film a celui „incredibil de prost”. Cum a reușit un puști de 20 de ani să devină un adevărat agent 007 în iadul din Vietnam

4 Ideologul Kremlinului avertizează asupra riscului unei înfrângeri a Rusiei și pledează pentru răpirea lui Zelenski

5 VIDEO Imagini în premieră cu primul nod rutier pe trei niveluri din România