PROSTIA s-a retras la Slobozia?/VIDEO

PROSTIA s-a retras la Slobozia?/VIDEO

Momente de un penibil rar întâlnit, de 1 Decembrie, la Slobozia. Autoritățile locale au inaugurat cu pompă o statuie care se vrea a lui Mihai Viteazul. Însă evenimentul s-a transformat într-o comicărie care va marca istoria oraşului.

Alexandru Stoica, primarul oraşului, s-a chinuit aproape un minut să dezvelească statuia domnitorului. Edilul a avut nevoie de ajutorul unor locuitori pentru a da pânza jos.

Momentul a fost filmat de un participant la eveniment şi postat pe internet. Oamenii s-au arătat indignaţi de monumentul realizat la comanda autorităţilor şi au declarat că domnitorul seamănă mai degrabă cu Moş Crăciun. Noi crdem că seamănă mai degrabă cu Yeti.


populare
astăzi

1 Imagini hot! / Profesoară de biologie prinsă de elevi că făcea videochat

2 De citit... / Da, oameni buni, asta este o realitate despre care la noi se face o bășcălie prostească...

3 Hopa! Vine greaua pentru Rusia de la „prietenul” Trump?

4 „Începe să se întrevadă cum va arăta sfârșitul războiului”. Soluțiile Ucrainei pentru a învinge Rusia, chiar dacă ar mai pierde teritorii

5 Simona Halep și-a pierdut o treime din avere. Anunțul cutremurător al americanilor. 18 milioane de dolari, duși pe apa sâmbetei