Samsung a dezvăluit noul smartphone Galaxy S6

Grupul sud-coreean Samsung Electronics a dezvăluit duminică ultimul său smartphone din gama Galaxy S în încercarea de a recupera titlul de cel mai mare producător mondial de smartphone-uri de la rivalul american Apple Inc., transmite Reuters.

Galaxy S6 are o carcasă de metal în loc de una de plastic și de asemenea poate fi încărcat wireless, o noutate care ar urma să deschidă un nou capitol în industria telefoanelor inteligente. Unii analiști au apreciat că acesta este cel mai bun telefon creat vreodată de Samsung, după ce precedentul model, Galaxy S5, nu a reușit să-i impresioneze.


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...