VESTE senzațională despre Maria Șarapova

VESTE senzațională despre Maria Șarapova

Și asta în condițiile în care ea în a doua jumătate a anului trecut nu a jucat decât un singur meci, fiind accidentată, scrie Click.ro.

Numai că averea Șarapovei, la fel ca și a celorlalte tenismene de talie mondială, crește datorită contractelor de publicitate. Astfel, rusoaica a strâns în cele 12 luni 24,4 milioane de dolari, din care doar 2,4 milioane provin din tenis. În rest, contractele cu numeroșii ei sponsori, dar și firma de duciuri Sugarpova i-au asigurat un plus de 22 de milioane de dolari.

Pe locul secund în acest top e chinezoaica Li Na, care a adunat 23,6 milioane de dolari (18 milioane din contracte). Pe trei în acest top găsim tot o tenismenă, Serena Williams, care a strâns în total 22 de milioane de dolari. Ea a muncit cel mai mult pentru bani, căci exact jumătate din sumă, adică 11 milioane de dolari, i-au venit ca premii din tenis.

Sursa: realitatea.net


populare
astăzi

1 Poză de visat urât...

2 David Popovici a refuzat elegant propunerea celor de la PSD. A spus «nu» la ceva ce mulți tineri și-ar fi dorit din plin

3 Nu, nu e Isărescu, e proprietarul Lukoil, Alekperov...

4 Da, oameni buni, asta este adevărata față a Rusiei! / „Sunt în stare de șoc. Băiatul meu zace acolo din 8 mai. Nici măcar nu pot să-l îngrop”

5 Vacanța de vis în Albania, transformată în coșmar. Povestea unui cuplu care s-a adresat Curții de Justiție Uniunii Europene