VIDEO/Mama, cel mai SIGUR aliat

Părăsită de toţi şi, mai ales, vândută de toţi, Elena Udrea mai are un singur aliat sigur.

Vineri dimineaţa, puţin după ora 9, Elena Udrea a primit vizita mamei sale, Maria Veliceasa.

Mama Elenei Udrea nu a dorit să facă declaraţii la intrarea în sediul Poliţiei.

Vineri este ziua în care Elena Udrea are dreptul la vizită.

Potrivit unor surse, Elena Udrea este colegă de celulă(o cameră cu patru paturi) cu două dintre analistele financiare ale Dosarului Mediafax, cercetate pentru săvârşirea infracţiunilor de complicitate la evaziune fiscală şi spălare a banilor.

Una din acestea este Lucia Adăscăliţei. Celula Elenei Udrea se află la două celule distanţă de cea a Alinei Bica, ale cărei colege sunt tot din Dosarul Mediafax.


populare
astăzi

1 „În urmă cu 8-9 ani probabil se lăsa cu arestări” / Procurorul CSM Claudiu Sandu, despre cum șefa Curții de Apel îl scapă de dosar pe Robert Negoiță

2 „A decis să-mi arate cât este de șmecher” / Șofer amendat după ce a claxonat un echipaj de Poliție care nu i-a acordat prioritate

3 Așa o fi? / Dunărea, la un nivel aproape record de scăzut, în ciuda ploilor abundente din România

4 Reportul Loto 6 / 49 atinge 9 milioane de euro; numerele câștigătoare din 2 august

5 Primul an de austeritate sub Bolojan / A redus deficitul, dar economia României a intrat în recesiune tehnică