3 SEMNE CLARE că Oprea se simte cu MUSCOIUL pe CASCHETĂ/Azi e ÎNMORMÂNTAT POLIȚISTUL

3 SEMNE CLARE că Oprea se simte cu MUSCOIUL pe CASCHETĂ/Azi e ÎNMORMÂNTAT POLIȚISTUL

Primul semn că jegul de Oprea se simte cu muscoiul pe caschetă s-a petrecut în această dimineață. N-a mai folosit dispozitivul pentru coloană oficială. 

Ministerul de Interne a anunţat că va suporta toate cheltuielile de înmormântare. Este al doilea semn.

Al treilea semn a fost de fapt primul. La propunerea lui Oprea, Bogdan Gigină a fost înaintat în grad.

Poliţistul Bogdan Gigină va fi înmormântat azi, la cimitirul Ghencea III, cu onoruri militare.

Cauza oficială a morţii: politraumatism cerebral sever şi fracturi multiple.

Procurorii Parchetului Tribunalului Bucureşti au deschis dosar penal in rem pentru ucidere din culpă în acest caz.  

Potrivit unor surse, despăgubiri în valoare de 20.000 de euro vor fi acordate rudelor în urma producerii acestui accident de muncă. 


populare
astăzi

1 Nu mai sunt bani? / Mica Recalculare a pensiilor, în ritm de melc. Doar 65.000 de decizii emise, sub 10%. Ce probleme sunt?

2 BREAKING Curtea de Justiție a UE a stabilit că salariile și pensiile magistraților din România trebuie să fie mari, dar corelate cu salariul mediu di…

3 Începe „curățenia” în companiile de stat. Vicepremierul Oana Gheorghiu va coordona reforma, iar „lista neagră” va fi aprobată joi

4 Impozitul pe mașini, în funcție de capacitatea motorului, dar și de norma de poluare. Autoturismele pentru care taxele ar putea scădea

5 Țara care ar sări prima în ajutorul României dacă am fi atacați. Istoric: „Un vecin bun e mai valoros ca un frate aflat departe”