Băsescu: „Continuă lovitura de stat a USL”

Traian Băsescu a declarat astăzi că ceea ce se întâmplă în relaţia politicului cu Justiţia, că „se continuă lovitura de stat cu finalitate punerea sub control a justiţiei de catre USL”.

„Mă uit la Iohannis, la Ponta si Tăriceanu, obiectivul a rămas acelaşi, şi anume de a pune sub control Justiţia. Cred că orice hotărâre, definitivă sau nu, pot fi analizate. A încerca să discutăm judecătorii nu este o crimă. Dacă vrem să îi incriminăm, începem să avem probleme. Cazul Rarinca tinde să devină cazul grevista foamei, cum o cheamă, Cristiana Anghel (…) Situaţia Rarinca nu trebuia făcut un caz Cristiana Anghel, alt caz de manipulare”, a spus Băsescu la sediul PMP.

Citește și  Cazul Rarinca va DETONA CLOACA ȘOBOLANILOR PSD din Justiție


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas

4 VIDEO Cutremure violente în Venezuela, primele estimări vorbeau de peste 100.000 de morți

5 Alegeri anticipate în România: Fostul judecător CCR Petre Lăzăroiu explică mecanismul dizolvării Parlamentului