Băsescu: Teatrul jucat de Iohannis, o MIZERIE PROVINCIALĂ! De ce nu spune că Cioloș e DEJA PREMIER?

”O mizerie provincială” sunt cuvintele folosite de Traian Băsescu la adresa lui Klaus Iohannis. Băsescu îl desființează pe președintele Iohannis după consultările cu partidele politice și societatea civilă. Fostul președinte spune că Iohannis s-a decis pe cine o să numească premier. Dacian Cioloș o să fie instalat la Palatul Victoria, anunță Băsescu.

”Uneori, un preşedinte poate lucra şi la imaginea lui.

Dar, dacă pentru imagine sacrifici stabilitatea guvernamentală, cu siguranţă este un cost prea mare pentru ţară, mai ales cînd ştii numele premierului Cioloş pe care vrei să-l desemnezi.

În afara desemnării imediate a premierului, teatrul consultărilor prelungite este o mizerie provincială care nu se ridică la nivelul celui mai important om în stat.”, e mesajul lui Traian Băsescu.


populare
astăzi

1 Alegeri Ungaria 2026 / Orban e pa, și-a recunoscut oficial înfrângerea! Cu tot cu Rusia și Trump...

2 Un lider african cere Turciei un miliard de dolari și „cea mai frumoasă femeie”. Ce se întâmplă dacă nu i se îndeplinește solicitarea

3 „O să vezi dezertări și refuzuri în masă în România” / Dezbatere aprinsă despre armata obligatorie

4 „Ale noastre par concepute pentru imprimat pe tricouri” / Daniel Funeriu a comparat manuale de ştiinţe din România, Franţa şi Germania

5 Serviciile de informații americane, îngrijorate de arsenalul subteran de rachete al Iranului