BOMBĂ/România tocmai a pierdut 400 de milioane de euro

Un fost ministru a anunțat că România a pierdut aproximativ patru sute de milioane de euro. 

 "De ceva vreme se vorbește despre dezangajările de fonduri europene pe diferite programe. Zvonuri erau și despre agricultura, programul unde, oricum, absorția a mers mai bine. Astăzi, surse din Comisia Europeana mi-au confirmat că România va dezangaja aproximativ 400 milioane euro, aferente pilonului II, investiții. Este o sumă cu ajutorul căreia se puteau construi cel puțin 200 de ferme de porci, de exemplu! Sau 400 de ferme din România se puteau dota fiecare cu echipamente de câte 1 de milion euro!", a scris Stelian Fuia, președintele Alianței Naționale ale Agricultorilor (ANA) și fost ministru al Agriculturii și Dezvoltării Rurale, pe site-ul său


populare
astăzi

1 O nouă „realizare” marca Bolojan: Carburanții continuă să se scumpească în România, deși prețul petrolului scade

2 Specialiștii Muzeului „Grigore Antipa” fac precizări despre „peștii-iepure” care au apărut în Grecia

3 Imaginea zilei în România...

4 Dezvăluiri din PSD / „Ne-au chemat la Vila Lac și ni s-a spus: «Trebuie să aduceți voturi»” pentru Simion”

5 Mutarea care i-ar fi fatală președintelui Nicușor Dan / „Anticipatele sunt cea mai bună soluție proastă”