Domnule Iohannis, să-l dăm jos pe Ponta ca să vină Bijboacă? Să vă fie rușine!

Dacă te duci la o ședință la PNL și întrebi de domnul Teodor Atanasiu o să vezi niște mai întâi niște fețe perplexe. Cine? Cum arată? Dar dacă te corectezi și zâmbești spunând că vrei să vorbești cu Bijboacă, toată lumea se dumirește rapid. Da, oameni buni, combinatorul ăla care se aude pe înregistrări rezolvând în doi timpi și trei mișcări ecuația puterii din România, se numește Bijboacă.

El va fi noul Hrebenciuc, Sârbu, Dragnea sau Ponta. Să nu mai vorbim că după ce s-a ales președinte de țară, Klaus Iohannis a trebuit să-și pună în loc, la partid, un înlocuitor. Iar, de ales, a avut de ales între acest Bijboacă și Alina Gorghiu, saltelista peneleului. A ales saltelista. Dar ați văzut cine face, de fapt, jocurile. Pentru acest Bijboacă, să ajungă el la PUTERE, au stat bieții noștri compatrioți pe la cozi, pe la ambasade, să voteze?

Iar acum, dacă îl dăm jos pe Ponta o să-l primim, la schimb pe Bijboacă? Să vă fie rușine, domnule Iohannis!


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...