Dragnea le-a cerut baronilor din Oltenia o prezenţă de 60 la sută şi 40.000 de voturi pentru Mircea Diaconu

La ultima şedinţă de azi, Liviu Dragnea le-a impus baronilor din zona Olteniei o prezenţă de peste 60 la sută la vot şi le-a reiterat obligaţia ca pentru Mircea Diaconu să fie numărate pe Oltenia 40.000 de voturi. De la întâlnire a lipsit liderul PSD Gorj, Florin Cârciumaru(foto).


populare
astăzi

1 Da, este Trump la Moscova. Este de amintit ce-a făcut după ce s-a întors de acolo...

2 Cum a reușit Iranul să lovească unde americanii păreau invincibili. Adevărul incomod pentru Trump: „Asta arată o evaluare greșită”

3 O diplomată aflată la post în Emiratele Arabe Unite critică Parlamentul pentru că a permis SUA să folosească baza Kogălniceanu

4 Iranul dă șah economiei mondiale, dar americanii mai au o carte de jucat. Expert: „E o armă teribilă”

5 Atac devastator în apele irakiene / Două petroliere străine incendiate, un membru al echipajului ucis și 38 de oameni salvați