EXCLUSIV/Cele DOUĂ NUME de PRIM-MINISTRU de pe biroul lui Iohannis!

Vasile Dâncu și Valeriu Zgonea sunt cele două nume pe care le-a primit președintele Klaus Iohannis, de la Servicii, în plic, pe birou. Cu asigurarea că demisia lui Ponta stă doar în decizia președintelui de a agrea unul dintre cele două nume. Dacă Iohannis va accepta acest troc, din Guvern vor zbura doar miniștrii puși de Tăriceanu.

Surse bine informate spun că una dintre condițiile puse de Iohannis pentru a accepta să numească tot un membru PSD în fruntea Executivului a fost adoptarea în regim de urgență a legii votului prin corespondență.


populare
astăzi

1 Asta e lumea în care am ajuns să trăim?

2 VIDEO Priviți, asta e lumea în care am ajuns să trăim...

3 „I-o fi luat Dumnezeu mințile?” / CTP îl critică pe Nicușor Dan pentru declarațiile despre numirile șefilor marilor parchete

4 „Nu apare în sistem și, neapărând în sistem, nu putea să fie pe nicio listă” / Explicațiile MAE în cazul fiicei lui Victor Ponta

5 Fiica lui Victor Ponta a ajuns în țară. Daciana Sârbu: „N-o să mă oprească nimic, nici măcar valul de ură și minciunile aruncate asupra mea”