EXCLUSIV/CIA a transmis SERVICIILOR românești o listă SECRETĂ cu 18 persoane INDEZIRABILE. Acuzele vizează CORUPȚIA la nivel ÎNALT

CIA a transmis serviciilor românești o listă secretă cu numele a 18 persoane considerate indezirabile pentru parteneriatul strategic dintre SUA și România. Una dintre aceste persoane este implicată în dosarul Microsoft. Toate cele 18 persoane sunt considerate persoane implicate în acte de corupție la nivel înalt, cu potențial de a influența garanțiile de securitate oferite de România partenerilor strategici. Oare americanii au aflat că Ponta le spunea baronilor că pe ei i-a cumpărat dându-le exploatările pentru gazele de șist?


populare
astăzi

1 Întârzierea la A0 Nord / Lotul 3, finalizat abia în septembrie, ține blocat și Lotul 4

2 Urmează Bolojan?

3 REVOLTĂTOR Comisia Europeană cere extinderea contribuției CASS asupra pensiilor pentru a face rost de bani pentru salariile bugetarilor!

4 Invazia rusă a cimentat o nouă Ucraina: De la periferie, la independență deplină

5 Peste 60.000 de persoane au stabilit un record la Mogoșoaia: cel mai mare festival familial din Europa de Est