EXCLUSIV/Ponta PLEACĂ/Oprea, premier până la MOŢIUNE

Victor Ponta va ceda conducerea Guvernului săptămâna viitoare. Gabriel Oprea, şeful ,,salvatorilor naţionali'', adică UNPR, va prelua sarcina de a gestiona activitatea executivului până la depunerea unei moţiuni de cenzură. Care nu este posibilă înainte de sfârşitul lunii februarie 2015. Sursele noastre spun că s-a luat în calcul şi căderea guvernului la votarea bugetului. Însă acest lucru ar însemna o lungă perioadă de instabilitate şi creşterea pericolului de a se intra din nou în recesiune. 

La nivel parlamentar se discută deja intens despre desfiinţarea grupului PC. Daniel Constantin este pe punctul de a rămâne fără partid. Iar în PSD e fierbere mare.


populare
astăzi

1 Partidele nu se mai închină la „șeful sistemului”. Au căzut măștile

2 O hartă care arată ce imbecili și corupți ne-au condus și ne conduc...

3 Începe prăbușirea? / Conturile ROMATSA ar fi fost blocate în urma executării silite inițiate de Pfizer împotriva statului român

4 Viorel Pașca, premiat de Primăria Oradea în mandatul lui Ilie Bolojan. Cum era lăudat de una dintre cele mai apropiate colaboratoare ale liderului PNL

5 Momentul din vestiar care a decis finala Wimbledon: Simona Halep a învins-o pe Serena Williams mental