EXPLOZIV/Antena3 s-a ÎNFRUPTAT cu MILIOANE de EURO din FURTIŞAGUL lui Nelu Iordache

Antena3 şi întreg Trustul Intact s-au hrănit, ani de-a rândul din furtişagul pe care firmele omului de afaceri Nelu Iordache îl făcea din banii statului. Aceste jigodii care acum se pupă bot în bot cu binefăcătorul lui Iordache, cel care i-a pus în braţe aproape un miliard de euro pentru a face Transalpina, Ludovic Orban, atacă toate instituţiile independente ale statului. Care nu plătesc pentru a-şi cumpăra bunăvoinţa acestor terorişti mediatici. Este vorba despre milioane de euro care au intrat în conturile firmelor de media din imperiul voiculescian. Bani murdari din care Gâdea, Tucă, Badea, Chireac şi Ciuvică s-au înfruptat fără jenă. Iar Iordache a putut devaliza statul liniştit. Pentru cine are nervi să citească toate amănuntele, inclusiv documentele, o poate face  AICI .


populare
astăzi

1 O nouă „realizare” marca Bolojan: Carburanții continuă să se scumpească în România, deși prețul petrolului scade

2 Specialiștii Muzeului „Grigore Antipa” fac precizări despre „peștii-iepure” care au apărut în Grecia

3 Mutarea care i-ar fi fatală președintelui Nicușor Dan / „Anticipatele sunt cea mai bună soluție proastă”

4 DOCUMENT CNSAS / Cum a încercat regimul comunist să ascundă accidentul grav al Elenei Ceaușescu

5 Dezvăluiri din PSD / „Ne-au chemat la Vila Lac și ni s-a spus: «Trebuie să aduceți voturi»” pentru Simion”