Hemoragia laşităţii din PNL continuă. Alţi 6 deputaţi şi-au anunţat plecarea din partid

Hemoragia laşităţii din PNL continuă. Şase deputaţi liberali şi-au anunţat, duminică, demisia din PNL.

Cei șase s-au declarat nemulţumiţi de fuziunea cu PDL şi de modul în care s-a desfăşurat Congresul partidului.

Cei şase deputaţi care demisionează din PNL sunt: Andrei Gerea, Nicu Marcu, Viorel Teodorescu, Sorin Teju, Viorel Palaşcă şi Nicolae Alexandri. De asemenea, a anunţat că părăseşte PNL şi Bogdan Nica, fost secretar regional al PNL pentru regiunea Sud-Muntenia.

Potrivit unor surse liberale citate de Mediafax, alţi câţiva parlamentari PNL ar urma să părăsească partidul în perioada următoare.


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei

5 SURSE AUR cere funcția de președinte al Senatului pentru Peiu, cu scopul de a prelua prerogativele lui Nicușor Dan