În CE ȚARĂ trăim? Penalul se afla la ședința CSAT de la Cotroceni când DNA a anunțat public că îl trimite în judecată!

Penalul Victor Ponta se afla la sedinta CSAT de la Palatul Cotroceni in momentul in care DNA a anuntat public ca il trimite in judecata in dosarul contractelor de la Turceni - Rovinari. Sedinta CSAT a inceput la ora 11.00 si continua si la momentul scrierii acestei stiri, in timp de DNA a emis comunicatul de presa in jurul ore 12.15.

Ponta este membru al CSAT, alaturi de vicepremierul Gabriel Oprea si alti ministri, iar seful CSAT este presedintele Klaus Iohannis.

Pe agenda de astazi a Consiliului Suprem de Aparare a Tarii se numara inzestrarea armatei, criza refugiatilor, dar si alte subiecte nenominalizate de Administratia Prezidentiala.


populare
astăzi

1 VIDEO Ce-o fi fost asta? / Imaginile sunt din orașul iranian Quds...

2 De citit... / Câte secrete ca ăsta o mai avea Rusia în lume?

3 Armand Goșu / „Acest parteneriat strategic e un fel de a băga un băț românesc prin gardul unguresc”

4 Scandalul concediilor medicale. Replica angajatului acuzat de șeful AEP că era în Dubai: Perioadele au fost succesive, nu s-au suprapus

5 VIDEO Ne arestează dacă dăm așa ceva?